Tweeduizendvijftien is pas een paar dagen oud, maar de boeren zijn al weer op zoek naar een vrouw. Een luchtig voorspel op het komende jaar. Anders is het met onze Kamerleden gesteld. Zij zijn met reces en rusten uit van hun zware taak. Duo Rutte en Samson neemt het zekere voor het onzekere en plant verse reuksporen op het pluche. De vernielingen met oud op nieuw zijn becijferd. Vijftig procent meer schade dan vorig jaar. Een trieste balans. De euro schuift van dieptepunt naar dieptepunt en heeft de potentie onder de waarde van de gulden te zakken. Gemeenteambtenaren hoppen van keukentafel naar keukentafel en strooien daarbij royaal met hun eufemismen.
Dit jaar kan niet meer stuk. Het is het al.


@Harrij, gelukkig zijn je kusstukjes van eind vorig jaar met voorbeeldige mannen nu voorbij en richt je je op de harde werkelijkheid. ;). Als je kamerleden met een kleine k schrijft, krijg je zo’n irritant rood kringeltje. Dit ter illustratie. Je schrijft zo realistisch dat het een van mijn hartjes verdient.
Dank je, Mili voor weer een van je <3 <3 en voor je fijne reactie.
@Harrij, waar zitten die dingen, ik bedoel die rode hartjes die je zomaar in je tekst kan zetten?
Ik zie het jaar niet als stuk, maar de regering probeert het wel stuk te maken. Misschien moeten we wat harder onze mening laten horen?
@Harrij, ook van mij een <3 voor deze scherpe column, die de machthebbers fileert.
Ps ik gaf het hartje gisteren al
@Mili: hier het recept voor een bloedend hart:
type het teken <
en daarna zonder spatie het cijfer 3
en zie het wonder geschiedt: een <3
@Jessy, dank voor je reactie. Ik heb het ‘al stuk zijn’ van dit jaar inderdaad wat zwaar aangezet. Je mag mijn overdrijving zien als mijn eigen vorm van protest.
Dank je @Nel voor je mooie reactie (fileer: precies wat ik wil) en voor je <3
een <3 van mijn hoor. Mooi geschreven HarrijSmit…..
Mooie, krachtige eindzin Harrij…. en ook de rest van je tekst. Soms zou je op een onbewoond eiland willen huizen.
Dank je, Werner voor je compliment en voor je <3
Dank je @Karin voor jouw reactie. Als je een eiland weet met een paar goedwillende, eerlijke mensen dan ga ik zo met je mee!
Het kan veel erger dan je beschrijft, dat bleek vandaag weer eens. Maar als we ons daardoor laten kisten, ons gezond verstand verliezen en alleen nog maar somberheid om ons heen kunnen zien, dan hebben de schietgrage barbaren bereikt wat ze wilden en is onze Geert uit Venlo zijn extra zetels al aan het tellen door de oorlogstaal die hij meteen uit begint te slaan.
@Hay: Ja, daar zeg je wat. Las gisteren op twitter: “Terrorisme wordt gelinkt aan islam alsof het een synoniem is.. Misselijkmakend dit!” Ben het daar hartsgrondig mee eens en onderstreep daarmee jouw woorden, dat we ons gezond verstand niet moeten verliezen.
Sterke laatste zin!