Een huis vol gekken. Hoe handhaaf ik hier de orde? Dit is een groep mensen die noodgedwongen bij elkaar zit. Ieder heeft zijn eigen beleving van de realiteit. Wat voor de een reëel is, vindt de ander een waanbeeld. Iedereen probeert de anderen mee te nemen in de eigen wereld. Regelmatig leidt dat tot een stevige aanvaring. Het loopt soms uit de hand en dan moet er worden ingegrepen. Het valt ook niet mee, als je heilig overtuigd bent van je eigen verwrongen kijk op de werkelijkheid. Ik vraag mij regelmatig af wat er in hun hoofd omgaat: die verwezen blik in hun ogen, neurotisch spelend met een of ander object. Daar zit ik dan: voorzitter van de Tweede Kamer.


Vind je het gek?
<3 Origineel, Jelle!
manke vergelijking, niet eens leuk
@anoniem smaken verschillen. De jouwe is bekend.
Leuk einde!
Ik weet niet of je ‘handhaaf’ zo kunt vervoegen, maar vind het wel leuk zo.
De aanvaring = een stevige aanvaring.
Erg leuk geschreven.
En natuurlijk nog gefeliciteerd!
@lousjekoesje e, ok!
Subliem, met die twist in de laatste regel. Dat soort verassingen maakt 120-stukjes leuk om te lezen.
@Jelle.Verrassend einde. Overigens willen ze er allemaal best wel graag zitten volgens mij. Om te kunnen roepen waar ze het niet mee eens zijn. Of om te vertellen waarom ze het zo bedacht hebben. Je bent een prima voorzitter. Macht maakt het tot jouw stukje!
@fons ik doe mijn best voor een verrassende wending of invalshoek . @gjvangisteren en @leopisano zijn daarin ook meesters.
Het Trio Dwars & Snars
@mas het sleutelwoord is “bij elkaar”. Dat is wat niet elke gek in deze situatie waardeert. Denk aan cordon sanitaire ed.
Goede vondst. En het zijn volksvertegenwoordigers. Zou de lijn nog verder door te trekken zijn?
@Jelstein Ik zie die patienten al helemaal voor me. De kamer als gekkenhuis.
@levja Dit gekkenhuis is wellicht vooral een kippenhok of wellicht een duiventil.
Als we de lijn naar onszelf doortrekken, dan vliegen wij zelf dus ook niet over het koekoeknest, want zij zitten er “namens ons”.
De lijn de andere kant uit: we worden bestuurd door vreemde vogels: een stel blinde vinken of struisvogels met de kop in het zand.
Koekoek 😉
Gelukkig kunnen we nu alle kanten optweeten….
@levja Er is geen werkelijk verschil tussen Twitter en “Koekoek” zijn. Niet gek he?
Niemand kent mij van dichtbij.
@JelStein Ik vind de vergelijking fascinerend.
@anoniem Misschien uit de anonimiteit treden?
@levja dank je. Ik heb de indruk dat jij niet de enige bent die de vergelijking herkenbaar vindt.
herkenbaar: cliché
@anoniem jouw reactie beschrijft perfect hoe jij al wekenlang reageert. Het wordt tijd dat je met open vizier strijdt. Jouw strijd is overigens te vergeefs. Je verkrijgt geen sympathie of medestander. In wezen ben jij rijp voor… het gekkenhuis.
tevergeefs is het
@anoniem Zowel vergeefs als tevergeefs zijn correct, maar pas op als het té vergeefs is. Je zal toch hopelijk wel begrijpen dat alles waar te voor staat (te gek, te dom, te onwetend) moet worden gemeden. Jouw strijd is volledig heilloos, Don Quichot. Doe wat Amerikanen zeggen: “Get a life”
tevreden?
Je kunt vrede hebben met wie je bent. Daarvan bestaat geen meervoud. Zet er te voor en je bent helemaal los van de werkelijkheid. Ach ja wie jij bent, mag geen naam hebben.
Grappig! Mijn hartje heb je!
@Conny Dankjewel voor jouw hart 😉