Het blijft trekken, de boekwinkel. Ik ga er graag cadeautjes kopen of gewoon dwalen tussen nieuwe aanwinsten en oude afprijzers.
Veel boeken zou ik ook van de verhipte bibliotheek lenen. Er is daar tegenwoordig een heus espressobarretje gevestigd dat heerlijke koffie en nog heerlijker koeken verkoopt. Als ik rust wil, ga ik er de regionale krant lezen.
Maar ‘verse’ boeken blijven iets magisch houden. De geur, de onbevlektheid, de onbekende inhoud. En – niet te vergeten- het uiterste bekwame personeel, Hoe kan een mens nu ongeveer over elk boek iets weten te vertellen? Zij wel dus.
Vroeger bestonden er ook nog zogenaamde ‘bulk-boeken’: een boekversie in krantenvorm. Ik vond het verhaal meteen minder interessant. Soms zijn vorm en inhoud ware concurrenten.

@Lisette. Soms koop ik een boek in de kringloopwinkel. Geen beduimelde of beschadigde exemplaren, maar zo goed als nieuw. Twee tot drie euro meestal.
@Lisette @ Ewald. Bekend is het verhaal van iemand die een stripboek van Nero voor 1 euro kocht in een kringloopwinkel en dat via Catawiki voor 12.000 euro verkocht. Als je verstand van eerste drukken hebt, valt er in Kringloopwinkels wel leuks wat te halen.
Lisette: bedoel je PULP magazines?
@Ewald: ik ook hoor, zo af en toe!
@Cesar: tja, ik heb te weinig verstand van dat soort waardevolle exemplaren, helaas.
@Berdien: ken je de bulkboeken echt niet? Het waren soms bekende titels, maar niet mooi genoeg dus voor mij.
@Lisette, mooie beschrijving van dat fijne nieuwe-boeken-gevoel. Er gaat inderdaad niets boven een vers boek, in zo’n boekwinkel waar het personeel echt een passie voor boeken heeft.
Leuke term ‘verhipte bibiotheek’ 🙂
Bulkboeken zijn mij niet bekend.
@Inge: ja, in de grote steden doen bibliotheken er alles aan om van hun suffe imago verlost te raken. In Amersfoort is dat aardig gelukt.
Ik ga alsnog eens googelen, ik ken het woord toch vrij zeker vanuit mijn jeugd.
Onder bulkboek wordt een uitgave van een boek of verhaal verstaan die op grote schaal in eenvoudige uitvoering en goedkoop beschikbaar wordt gesteld. Van oorsprong hadden deze bulkboeken het aanzien van een krant. Bulkboeken bevatten meestal heruitgaven van eerder verschenen literaire werken, maar soms is er sprake van speciaal geschreven bijdragen.
In Nederland en Vlaanderen verscheen vanaf 1970 onder de naam Bulkboek een reeks van literair werk in de vorm van kranten, uitgegeven door Uitgeverij Knippenberg. Deze reeks werd 26 jaar uitgegeven en omvatte circa 250 titels. Op enig moment waren er ruim 100.000 abonnees. Volgens Knippenberg heeft hij de term bulkboek gemunt.
Later is dezelfde uitgever zich onder de naam bulkboek.nl gaan toeleggen op het beschikbaar maken van literaire teksten voor middelbare scholieren in digitale vorm.