Kometen die zichtbaar zijn door telescopen, met een periscoop de omgeving op een ander niveau kunnen zien, de samenstelling van een ster bekijken door een spectroscoop: het duizelt me. Ik voel me aards en wil graag laag bij de grond blijven. Ik heb grote bewondering voor de mensen die dit soort natuurkundige kennis bezitten.
Vanaf de eerste dag dat ik het als vak voorgeschoteld kreeg, wist ik: ‘Dit wordt niks’, er ontstond een soort kortsluiting in mijn hoofd. Waar de knobbels voor allerlei talen de kop opstaken, ontstonden er kraters bij natuur- en wiskunde.
Ik heb gelijk gekregen, het nooit gesnapt. Bij het vak Grieks heb ik tele-, peri- en spectro leren vertalen. Skopein betekent rondkijken. Gewoon dichtbij graag dus.

Zelfkennis is een mooie eigenschap.
@Luc: mijn geschiedenisdocent zei zelfs dat zelfkennis het begin van alle wijsheid was.
Je had het ook ‘De ruimte uit’ kunnen noemen. Wat wis-, schei- en natuurkunde betreft. Gebiologeerd gelezen dit economisch stukje aardrijkskunde.