Ik was een klus aan het doen onder de vloer, in mijn eerste eigen gekochte huis. Er was iets met een afvoer als ik het me goed herinner. Donker, krap, stoffig met een zaklamp in mijn hand, kreeg ik het benauwd, claustrofobisch en voelde mezelf opzwellen, paniek, ik zat vast!
Er was niemand in huis om me eruit te trekken. Zwetend en zwoegend lukte het om mezelf te bevrijden. “Jij bent hardleers zeg!” vloekte ik tegen mezelf, wat had je daar ook te zoeken. En Gert Leers, klussend aan een wet, om mensen te kunnen vast zetten, vloek jij wel eens tegen jezelf: Wat heb je daar op Immigratie en Asiel ook te zoeken?
Benauwd, opzwellen en paniek zitten niet in zijn Empatisch Woordenboek! Dat zit alleen in het aanhangsel van pvvwoordenlijst, dat heeft ie zo begrepen. Paniek moet opzwellen is een must en benauwd dat het daar is….pfff