Nee, het is niet zomaar een getal. Het blijkt het gemiddelde bruto (modale) loon te zijn in Nederland eind 2024. Basis voor al je aankopen en uitgaven.
Velen zitten er fors onder, anderen ver boven. Met een gemiddelde huizenprijs van € 468.000,– lijkt de droom van een eigen huis voor velen verder weg dan ooit. Maximaal 4,5 maal je jaarsalaris mag je als hypotheeklast geven. De verwachting is dat binnen afzienbare tijd het eerste cijfer een 5 zal zijn voor een gemiddeld huis. Toch vliegen de hypotheken als warme broodjes over de toonbank. Kennelijk is er geld genoeg. Niemand kan in de toekomst kijken maar als er na onze generatie minder mensen zijn dan komt een overschot in zicht. Hoop gloort.

@Luc: wederom informatief, ik kom zeker niet in aanmerking voor een hypotheek. Maar verder: als er inderdaad minder mensen na onze generatie komen, dan wordt het wel lastig om ons als ouwetjes te verzorgen.
Naar verwachting groeit de bevolking tot 2070. Na 2030 gaat de groei wel minder hard.
https://www.cbs.nl/nl-nl/visualisaties/dashboard-bevolking/bevolkingsgroei/toekomst#:~:text=De%20bevolking%20van%20Nederland%20blijft,migratie%20en%20een%20stijgende%20levensduur.
Lisette als je onroerend goed bezit, eigenaar bent van, kun je een hypotheek geven (niet krijgen). Ik gun iedereen om oud(er) te worden maar zorg zorgt inderdaad voor kopzorgen. Hopelijk is je familieband goed, veel zal afhangen van hen. Oud worden is mooi, oud zijn is geen bal aan zei mijn tante altijd, ofwel…zorg dat je alles doet wat je nu kunt doen!
Mooie aanvulling, thx Ewald.