Terneergeslagen staarde de koning voor zich uit.
‘Sire,’ vroeg de nar, ‘wat scheelt eraan?’
‘Nar, vanmorgen ben ik op een website gestuit, waarop burgers korte verhaaltjes schrijven. Ene Olierook schrijft daar wekelijks over jou en mij.’
De nar glimlachte. ‘U bedoelt waarschijnlijk 120 woorden. Best wel vermakelijk.’
‘Vermakelijk? Ik word er sullig in weggezet, terwijl jij daarentegen de slimmerik bent. Spoor die vent onmiddellijk op en gooi hem in de diepste kerker.’
De nar dacht na; dit moest hij voorzichtig brengen. ‘Sire, Olierook schrijft zichzelf zó de kerker weer uit. Hij is onze geestelijk vader; alles wat wij meemaken wordt door hem verzonnen.’
‘Dus ik ben helemáál niet zo’n sulletje?’
‘Welnee Sire,’ lachte de nar, ‘het is gewoon allemaal fictie.’
@Ewald. Het is misschien wel allemaal verzonnen, de waardering is … echt.
Dank je wel, Luc. Alle eer komt natuurlijk Willem Olierook toe. Voor één keer ben ik op zijn stoel gaan zitten.
Ik geloof zeker dat Willem instemmend zal reageren op deze plaatsvervanging. Het is in de geest van zonder afbreuk te doen aan.
Maar misschien praat ik, als oude gewoonte, mijn mond wel weer voorbij. Grt
@Ewald, geweldig, helemaal ‘in stijl’. Wat een enorme eer, dank daarvoor! Hgr.
@Luc, dat heb je heel goed ingeschat.
Dank je, Willem! Ik heb inderdaad getracht jouw stijl te benaderen. Verder laat ik de koning en de nar weer aan hun schepper.
Luc, dank voor je reactie en vriendelijke woorden.
@Ewald. Leuk bedacht. Tijd geleden dat iemand met andermans werk op een leuke manier aan de haal ging.
Dank je, Han. Volgens mij heb ik het twee keer eerder gedaan, een keer bij jou en een keer bij Nel Goudriaan. Met name series lenen zich er uitstekend voor.
En jij op jouw beurt bent in mijn Dionne Stax / Boxmeer-verhalen ingestapt. Hebben we nog geduelleerd.
@Ewald. Ja, dat weet ik nog, hoor. Leuk.
Ik mis Levja, iemand enig idee waarom ze er niet is?
Even gegoogeld, Willem. Naar eigen zeggen is ze onlangs in Amsterdam geweest. Waar ze nu is, geen flauw idee.
https://twitter.com/LLevja
@Willem. Op het terras met een wijntje?
Verbazingwekkend, dat mensen die geen affectie hebben met met de zogenaamde sociale media je toch blijken te volgen. Nee, ik ben nog niet in Amsterdam geweest bij mijn geliefde boekwinkel. Wil je s.v.p. die link weghalen, Ewald. Eerlijk gezegd vind ik dit een inbreuk op mijn privacy. Ik heb in een week twee buurvrouwen verloren die veel voor mij hebben betekend in de periode dat ik een hondje had. En ook een neef. Ik vraag geen compassie, wel respect. Dank u.
Beste Levja, gecondoleerd en veel sterkte met het verlies van dierbaren.
Ik gaf slechts antwoord op een vraag van Willem Olierook, die zich welgemeend afvroeg waar jij was.
Met alle respect, je hebt zelf een Twitter-account dat kennelijk openbaar is. Je kunt dit ook afschermen, zodat alleen je volgers je berichten kunnen lezen, voor zover ik weet. Wat jij je privacy noemt, is voor miljoenen toegankelijk.
En dan mag je gewoon respectloos zijn? Walgelijk. Ik zal spoedig mijn instellingen veranderen.
Hoezo respectloos?
Ach, ik ken je al langer. Ik laat het lekker gaan.
Oef, wat heb ik teweeggebracht?!
@Willem. Je hebt als geestelijk vader een prachtige serie op poten weten te zetten die alom gewaardeerd wordt. Dat is wat je teweeggebracht hebt. Niks meer maar zeker niks minder. Dus gewoon ermee doorgaan aub. Grt.
Geen zorgen, Willem. Ik ben en blijf fan van jouw koning en nar. Ik hoop in dit weekend een inhaalslag te maken.
@Levja, gelukkig maar, ik was een beetje bezorgd om je.
@Luc, pfff, dat is goed om te lezen; ik ga door
Ik heb al veel stormen doorstaan in mijn leven, Willem. En mijn rode draad is dat ik het leven leef en lief.
@Levja, een rode draad die je door mijn leven mag weven …